تبلیغات
فیزیک زمین GEOPHYSICS - روشی ساده برای نگارش منابع لاتین (Reference)
یکی از مراحل دشوار در انجام پژوهش های علمی، نگارش منابع لاتین است. زیرا نحوه بیان شماره، مجلد و دوره در نشریات بین المللی از پیچیدگی خاصی برخوردار است که رفرنس دهی را به کاری دشوار و زمان بر بدل نموده است. علی رغم وجود طیف وسیعی از نرم افزارها که برای این امر طراحی گردیده اند (به عنوان مثال BibTeX و Endnote)، وارد کردن اطلاعات لازم در این برنامه ها خود کاری وقت گیر است. از طریق روش زیر قادر خواهید بود به آسانی و در زمانی کوتاه منبع نویسی را انجام دهید.

تمامی مقالات و کتاب های چاپ شده در نشریات معتبر بین المللی در پایگاه scholar.google نمایه می شوند. شما فقط کافی است نام مقاله ای که قصد ارجاع دادن به آن را دارید در صفحه اصلی این پایگاه به آدرس http://scholar.google.com جستجو کنید.

بعد از یافتن مقاله مورد نظر، بر روی گزینه cite که در تصویر زیر مشخص شده است کلیک کنید.


در پنجره باز شده ارجاع دهی به سه روش MLA, APA و Chicago را مشاهده می نمایید که قادر خواهید بود هر یک از آنها را کپی نموده و در بخش منابع پژوهش خود به کار ببرید. همچنین امکان وارد کردن مستقیم منابع در برنامه های مدیریت فهرست نویسی وجود دارد.تاریخ : سه شنبه 20 مرداد 1394 | 04:37 ب.ظ | نویسنده : مصطفی ابراهیمی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.